Šiauliuose, „Apollo“ boulingo klube pasibaigusiame Lietuvos boulingo čempionate tapo žinomi asmeninių ir komandinių varžybų nugalėtojai bei prizininkai.

***

Vyrų iki 50 metų grupėje tarp 22 dalyvių, kaip ir 2021-aisiais, visas pirmąsias (pernai šešias, šįmet – keturias) pozicijas užėmė Vilniaus „Gesto“ atstovai. Čempiono vardą apgynė Andrius Andreikėnas, iš viso surinkęs 734 taškus (vidurkis – 184 taškai). Antrąją vietą užėmė Romanas Vaitiekūnas – 707 (177), trečiąją – Kęstutis Gumbrys – 671 (168). Visi šie vyrai trejetuke buvo ir pernai.

***

Tarp dvylikos moterų iki 45 m. taip pat taikliausia buvo „Gesto“ taikliarankė. Daugiausia taškų pelnė Nijolė Pivorienė – 579 (vidurkis – 145). Sidabro medalį iškovojo praėjusių metų čempionė – Panevėžio „Vėjo“ klubo narė Dalia Kuprinskienė – 501 (125). Trečiąja prizininke tapo šeimininkė Auksė Šiaudkulienė. „Aido“ klubo atstovė pelnė 496 taškus (124).

***

Pirmą čempionato dieną taip pat varžėsi 50-mečiai ir vyresni vyrai (13) bei 45-erių ir vyresnės moterys (8 ). Tarp vyrų vertingiausius medalius iškovojo „Gesto“ boulingininkai – Aleksandras Plavskis (568; vidurkis – 142) ir Vyrmantas Jasionis (521; 130). Trečiąją vietą, surinkęs 493 taškus (123), užėmė Kauno „Tylos“ atstovas Ginaldas Grabauskas,.

***

Damų grupėje taikliais metimais išsiskyrė „Vėjo“ sportininkė Sigita Kaliberda – 441 taškas (110). Vicečempionės titulu džiaugėsi klaipėdietė, „Šermukšnio“ klubo narė Liucija Simaitienė – 390 (98). Su bronzos medaliu į sostinę grįžo „Gesto“ komandos atstovė Gitana Vyšniauskaitė – 384 (96).

***

Vyrų (iki 50 m.) komandų čempionate, tarp 12 dvejetų, geriausiai sekėsi panevėžiečiams. „Vėjo“ taikliarankiai Dainius Kuprinskas ir Linas Čiplys kartu pelnė 1127 taškus. Sidabro medalius iškovojo „Gesto“ dvejetas – Audrius Baliulis ir A. Andreikėnas – 1035, bronzos – „Aido“ komandos nariai Rytis Uscila, Saulius Šiaudkulis – 1012.

***

Moterų (iki 45 m.) dvejetų varžybose rungtyniavo 8 poros. Kaip ir vyrų grupėje, medaliai iškeliavo į skirtingus miestus.Auksas buvo sudėtas į N. Pivorienės ir Jūratės Navikienės krepšius. „Gesto“ dvejetas pelnė 1197 taškus. Vicečempionių vardus iškovojo panevėžietės Miglė Bekerytė ir D. Kuprinskienė – 1147. Bronzos medaliai liko Šiauliuose. Juos pelnė A. Šiaudkulienė ir Karina Udrė – 1063.

***

Vyrų (50 m. ir vyresnių) dvejetų, kurių buvo penki, pirmenybėse triumfavo „Gesto“ ekipos nariai V. Jasionis ir Ivanas Songinas. Jų taškų suma – 1045. Šiose varžybose sulaukta ir netikėtumo. Sidabro medalius pelnė Ginaldas ir Rūta Grabauskai. Šeima iš „Tylos“ klubo pelnė 985 taškus. Bronza iškeliavo į pajūrį. Treti buvo „Šermukšnio“ komandos taikliarankiai Rimas Kelpšas ir Arnestas Karpauskas – 952.

***

45-mečių ir vyresnių moterų komandų grupėje medalius pelnė visos dalyvės. Nugalėjo vilnietės Daiva Jasionienė ir G. Vyšniauskaitė – 795 taškai. Sidabru ir bronza pasidabino „Šermukšnio“ komandos damos. Antrosios buvo Rita Navickė ir Daiva Jarulienė – 763, trečiosios – Janina Gedgaudienė ir L. Simaitienė – 657.