okių aukšto lygio, įtemptų iki maksimumo, perpildytų pykčio priepuoliais, aplaistytų ašaromis mačų Lietuvos kurčiųjų badmintonas dar nebuvo matęs.

2023-iųjų čempionatas išsiskirs iš kitų būtent tokiu badmintonu, kokį Lietuvos kurčiųjų rinktinės treneris Donatas Narvilas ir nori matyti tarp mūsų bendruomenės plunksnuotojo kamuoliuko mėgėjų ir meistrų.

Galima drąsiai tvirtinti, kad vyrų finalo – Igno Rezniko ir Kazimiero Dauskurto – bei merginų – Aurelijos Ramaneckaitės ir Marijos Rimkutės – mūšių įrašus mielai rodytų „Eurosport“ kanalas.

O dabar pagal eilę.

Merginų grupėje meistriškumu išsiskyrė A. Ramaneckaitė ir M. Rimkutė. Jos ir susirėmė dėl auksinės taurės. „DELFI“ arenos stogas kilnojosi nuo šūksmų (nors rodos tai kurčiųjų varžybos) po taiklių smūgių. Pirmą setą laimėjo klaipėdietė M. Rimkutė 22:20. Antrajame sete svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos merginos pusėn, tačiau lemiamu momentu geriau sužaidė A. Ramaneckaitė – 21:19. Toks pat įtampos kupinas buvo ir trečiasis setas, kurio pabaigoje vėl geriau žaidė vilnietė, išplėšusi setą ir pergalę 21:19.

A. Ramaneckaitė per pastaruosius ketverius metus nugalėtojos titulą iškovojo trečią kartą. 2021 metų merginų čempionė M. Rimkutė, kaip ir pernai, turėjo tenkintis antrosios vietos taure.

Trečią vietą ir bronzinę taurę pirmą kartą iškovojo LKNUC moksleivė Gabrielė Petkevič.

Jaunimo vaikinų grupėje nebuvo intrigos – lengvai auksinę taurę į namus išsivežė vilnietis Vaidas Voroneckis, savo žaidimu, ko gero, įtikinęs trenerį D. Narvilą, kad yra vertas vykti į pasaulio kurčiųjų jaunimo čempionatą. Jam atkakliausiai priešinęsis klaipėdietis Tadas Rimkus iškovojo sidabrine taurę. Kaip ir 2022-aisiais, trečiąją vietą užėmė vilnietis Augustas Lukošius.

Moterų grupėje mūsų pripažintoms lyderėms – vilnietei Vaivai Žymantei ir klaipėdietei Emilijai Untei iššūkį bandė mesti mūsų geriausios jaunosios badmintonininkės – A. Ramaneckaitė ir M. Rimkutė. Damos nesunkiai atrėmė jaunųjų varžovių smūgius pusfinaliuose ir abi iškopė į finalą. Tačiau lemiamas mūšis neatnešė intrigos – V. Žymantė lengvai laimėjo abu setus prieš E. Unte ir po ilgos pertraukos susigrąžino čempionės vardą. Nežinia, kaip būtų pasibaigęs šios moterų pirmenybės, nes pastarųjų trejų metų nugalėtoja klaipėdietė Veronika Michailova dėl užimtumo negalėjo atvykti į Vilniuje vykusį čempionatą.

Mažajame finale vėl susikibo A. Ramaneckaitė ir M. Rimkutė. Vėl buvo atkaklus mūšis, tačiau šįkart vilnietė šventė lengvesnę pergalę – po dviejų setų.

Vyrų grupėje, kaip ir laukta, dėl pirmosios vietos susirėmė praėjusių metų pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynių vicečempionai – I. Reznikas ir K. Dauskurtas. Kai pirmą setą K. Dauskurtas laimėjo 21:5, visi galvas kraipė kas bus toliau. Ir antrajame Kazimieras kontroliavo situaciją, tačiau I. Reznikas rado slaptą kodą kaip pakeisti įvykių eigą ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Trečiasis setas, kaip ir visas finalinis mačas, buvo čempionato puošmena. Du geri draugai dar nuo Klaipėdos laikų, atidavė visas jėgas ir visą patirtį, kad laimėtų kovą. Ir lemiamu momentu kiek geriau sužaidė I. Reznikas, iškovojęs nugalėtojo vardą ketvirtus metus iš eilės.

Bronzinę vyrų čempionato taurę pelnytai iškovojo V. Voroneckis.

„Širdis džiaugiasi matant kaip patobulėjo jaunieji badmintonininkai. Mūsų patyrusiems meistrams auga puiki pamaina. Ne tik auga, bet jau ir bando kibti į vyresniuosius draugus. Ypač merginos A. Ramaneckaitė ir M. Rimkutė artimiausiais metais jau žais kaip lygios su lygiomis su V. Žymante, E. Unte. Lieka tuo tik džiaugtis ir nesustoti puoselėjant dar jaunesnes atžalas“, – čempionatu liko patenkintas Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.