Kažin, ar kas tikėjosi tokios dramos, kokios sulaukėme Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio čempionato pirmosiose rungtynėse tarp Kauno „Tylos“ ir Vilniaus „Gesto“.

Pastaraisiais metais akivaizdžiai dominavusios kaunietės pralaimėjo savo aikštelėje 55:59.

Tiesa, šeštadienį sostinėje komandos susitiks atsakomosiose rungtynėse po kurių ir bus žinoma, kam atiteks auksas. Tačiau, kaip bepasibaigtų antrasis mačas, jau vien už pirmąją akistatą galima padėkoti merginoms, sukūrusioms gražų ir intriguojantį krepšinio spektaklį. Dar laukia antroji spektaklio dalis, gal net įdomesnė.

Rungtynės Kaune prasidėjo nuo malonių akimirkų – Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas, generalinis sekretorius Marius Minkevičius ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Vaicekauskas su gimtadieniu pasveikino Aušrą Milašauskę. Vilniečių gretose išvydome po motinystės atostogų į aikštelę grįžusią Gražiną Jočytę.

Nuo pirmųjų minučių „Gesto“ krepšininkės neketino nusileisti šeimininkėms. Tačiau, kai antrajame kėlinyje „Tyla“ įgijo 8 taškų persvarą – 26:18, atrodė, kad viskas stos į įprastas vėžes. Malonu, kad raudonosios nė neketino kapituliuoti. Jos artėjant didžiajai pertraukai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai.

Antroje mačo pusėje kova vyko kone „taškas į tašką“. Nuaidėjus finalinei sirenai į džiaugsmo ratelį subėgo vilnietės. Ypač jų nuotaika šoktelėjo po lyderės Deimantės Naruševičiūtės taiklaus tritaškio, kuris „Gesto“ taškų persvarą padidino iki 4 taškų – 59:55.

Rungtynių statistika

„Tyla“ – „Gestas“ – 55:59 (13:12, 13:15, 16:18, 13:14).

„Tylai“ taškus pelnė: Agnė Valkiūnienė, Aušra Milašauskė – po 13, Justina Burbaitė-Mačiulienė – 10, Jurgita Šegždaitė – 9, Jurgita Jankutė-Meškinė – 5, Jurgita Navickaitė – 3, Marta Siedielnikova – 2.

„Gestui“: Deimantė Naruševičiūtė – 19, Deimantė Navikaitė – 9, Gabrielė Valaitytė – 8, Rugilė Vosyliūtė, Gražina Jočytė – po 6, Sonata Bareikienė – 7, Kamilė Vosyliūtė – 3, Patricija Vansevičiūtė – 1.

Sostinėje sužaistos Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio čempionato atsakomosios rungtynės tarp Vilniaus „Gesto“ ir Kauno „Tylos“.

Kaunietės, šventusios pergalę 65:53, apgynė čempionių titulą ir kartu pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmame susitikime (55:59).

Rungtynės Vilniuje prasidėjo nerezultatyviai, per pirmąsias penkias minutes šeimininkės pelnė vos 2 taškus, viešnios – 5. Vėliau krepšinis įsilingavo, atakos vis dažniau baigdavosi taikliais šūviais.

Aktyviau žaidusios „Tylos“ merginos laimėjo pirmąjį kėlinį 16:11, o įpusėjus antrajam ketvirčiui įgijo net 12 taškų pranašumą – 25:13. Tačiau „Gesto“ taikliarankės nesirengė kapituliuoti, jos artėjant didžiajai pertraukai sušvelnino skirtumą iki 27:30.

Lemiamas buvo trečiasis kėlinys, per kurį „Tyla“ vėl nutolo dviženkliu santykiu – 40:29, o likus žaisti 10 min. kaunietės pirmavo 50:40. Jos tą persvarą ir išsaugojo iki finalinės sirenos.

Tad šįmet sulaukėme įdomaus moterų krepšinio čempionato, kuriame intriga laikėsi iki paskutinių minučių.

Iki sezono pabaigos mūsų geriausioms krepšininkėms, atstovaujančioms „Gesto“ ekipai, liko dvejos rungtynės – „Sostinės“ čempionato pusfinalis (29 d.) ir rungtynės dėl vietos (priklausys nuo pusfinalio baigties; 30 d.). O tada prasidės intensyvus pasirengimas pasaulio čempionatui Graikijoje, prasidėsiančiam birželio 13 d.

***

„Gestas“ – „Tyla“ – 53:65 (11:16, 16:14, 13:20, 13:15).

„Gestui“ taškus pelnė: Kamilė Vosyliūtė – 16, Deimantė Naruševičiūtė – 11, Sonata Bareikienė – 10, Deimantė Navikaitė – 6, Rugilė Vosyliūtė – 5, Patricija Vansevičiūtė – 3, Gabrielė Valaitytė – 2.

„Tylai“: Justina Burbaitė-Mačiulienė – 23, Marta Siedielnikova, Aušra Milašauskė – po 9, Jurgita Šegždaitė – 8, Jurgita Navickaitė – 7, Jurgita Jankutė-Meškinė – 5, Birutė Aleknavičiūtė, Agnė Valkiūnienė – po 2.