Klaipėdoje surengtose Lietuvos kurčiųjų plaukimo pirmenybėse akivaizdžiai triumfavo šeimininkai. Jiems konkurenciją bandė sudaryti vilniečiai ir panevėžiečiai.

Pajūrio plaukikai, tarp kurių buvo daug „Litorinos“ mokyklos moksleivių, iškovojo net 27 medalius iš 36. Pernai Kaune vykusiame čempionate klaipėdiečiai buvo laimėję dviem mažiau. Su šešiais blizgančiais į sostinę grįžo Vilniaus komandos nariai.

Absoliučiai geriausiu čempionato plaukiku tapo klaipėdietis Bronius Burzdžius, iškovojęs keturis nugalėtojo titulus. Jis buvo greičiausias plaukiant 25 m ir 50 m laisvuoju stiliumi bei nugara.

Moterų grupėje geriausia buvo vilnietė Aistė Vasilevičiūtė, triumfavusi trijose rungtyse. Ji buvo nepralenkiama plaukiant 25 m ir 50 m laisvuoju stiliumi bei 25 m nugara.

Po du aukso medalius pelnė klaipėdiečiai Arnas Meškys (25 m ir 50 m krūtine) bei Naida Juočinskytė (25 m krūtine, 50 m nugara).

Paskutinį auksinį nustvėrė Marija Rimkutė. Mergina iš Klaipėdos buvo greičiausia plaukiant 50 m krūtine.

„Klaipėdiečiai plaukimo sporto šakoje „pagavo bangą“, – juokavo varžybas stebėjęs ir prizininkus apdovanojęs LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas. – Puikiai dirbanti „Litorinos“ mokytoja, buvusi profesionali plaukikė ir trenerė Aušra Gardžiulienė sugebėjo moksleivius suvilioti plaukimo treniruotėmis. Todėl šiandien ir turime tokį Klaipėdos sportininkų pranašumą.“