1-ojo Lietuvos kurčiųjų vyrų tinklinio čempionato auksas atiteko Vilniaus „Gesto“ ekipai, sidabras – Kauno „Tylos-1“ šešetukui, bronza – Klaipėdos „Šermukšnio“ tinklininkams.

Tai tapo žinoma po dvi dienas Kaune vykusių istorinių varžybų, kuriose iš viso dalyvavo šešios komandos.

Jas burtai buvo suskirstę į dvi grupes. A grupėje nenugalimi buvo „Tylos-1“ vyrai, 2:1 (25:16, 18:25, 15:6) įveikę draugus iš „Tylos-2“ šešetuko, ir 2:0 (25:15, 25:19) – „Šermukšnį“. Antrą bilietą į pusfinalį nustvėrė klaipėdiečiai, mūšyje dėl vietos ketvertuke 2:0 (25:12, 25:20) už borto palikę „Tylą-2“.

B grupėje pergales skynė „Gesto“ šešetukas. Vilniečiai po 2:0 įveikė Panevėžio „Vėją“ (25:20, 28:26) ir komandą subūrusius ukrainiečius (25:6, 25:23). Antrą vietą grupėje užėmė panevėžiečiai, 2:0 (25:15, 25:19) pranokę ukrainiečius.

Sekmadienis prasidėjo nuo pusfinalio kovų. Pirmieji dėl vietos finale susikibo „Tylos-1“ ir „Vėjo“ šešetukai. Kauniečiai buvo pajėgesni 2:0 (25:19, 25:15).

Identiškas pagal rezultatus buvo ir antrasis pusfinalio mačas tarp „Gesto“ ir „Šermukšnio“ komandų. Sostinės ekipa laimėjusi 2:0, setuose pirmavo 25:15 ir 25:19.

Tad finale susiremti iškovojo teisę didžiausių Lietuvos miestų komandos, o dėl bronzos buvo pasiusti žaisti klaipėdiečiai ir panevėžiečiai.

Mūšius dėl prizinių vietų pirmieji pradėjo uostamiesčio ir miesto prie Nevėžio atstovai. Ketvirtosioms čempionato rungtynėms „Vėjas“ jau buvo išsikvėpęs – bejėgis. Aikštelėje nebuvo škvalų, klaipėdiečiai lengvai laimėjo bronzą 2:0 (25:14, 25:11).

Intrigos, emocijų nesulaukėme ir didžiajame finale, kuriame „Gestas“ taip pat „sausu“ rezultatu 2:0 (25:11, 25:19) įveikė „Tylos-1“ ekipą.

Auksą iškovojo Vilniaus „Gesto“ komandos žaidėjai – Tomas Atgalainis, Adas Aužbikavičius, Karolis Lukošius, Arturas Kuklis, Arūnas Navikas, Arvydas Jucevičius, Arūnas Kubaitis ir Gytis Mikalauskis.

Sidabro medalius laimėjo Kauno „Tylos-1“ vyrai – Remigijus Balaišis, Darius Dragūnas, Nerijus Blaževičius, Ozkanas Durakas, Julius Zagorskis, Lukas Gužauskas, Lukas Narbutas ir Deimantas Dirgėla.

Bronzos medaliais pasidabino Klaipėdos ,,Šermukšnio“ tinklininkai – Martynas Skirmontas, Kasparas Unte, Simas Stanys, Mantas Šilgalis, Giedrius Jovaišas, Gintautas Kviliūnas, Manfredas Baužys, Tomas Norvilas.

Ketvirta liko „Vėjo“ komanda, penkti – ukrainiečiai, šešti – „Tylos-2“ žaidėjai.

Istorinio čempionato nugalėtojus ir prizininkus pasveikino bei apdovanojo Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas. Šalies kurčiųjų sporto vadas pasidžiaugęs, kad naujos pirmenybės sulaukė dėmesio tarp bendruomenės sporto mėgėjų, buvo įsitikinęs, jog jos turės ateitį.

Į istoriją pateks ir faktas, kad vyriausiu pirmenybių žaidėju buvo 61-erių vilnietis Arūnas Kubaitis, o jauniausiu – 16-metis kaunietis Nikas Dobilas.