Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio čempionatų istorijoje tokios kovos dėl aukso dar nėra buvę.

Vilniaus „Gesto“ krepšininkės, namie 61:69 pralaimėjusios pirmą susitikimą Kauno „Tylos“ ekipai, išvykoje buvo arti revanšo ir net didesniu skirtumu. Vilnietės šventė pergalę 71:65, tačiau po finalinės sirenos džiaugėsi ir aukso medaliais pasidabino kaunietės.

Čempionės turėtų dėkoti Ramunei Eskertaitei, lemiamu komandai metu pataikiusiai du tritaškius iš eilės.

Antrosiose rungtynėse scenarijus priminė pirmąją kovą – „Gestas“ nuolat buvo priekyje. Vienu metu sostinės krepšininkės turėjo 17 taškų pranašumą. Dviženklis skirtumas ekipas skyrė ir net tada, kai buvo likę žaisti mažiau nei penkias minutes. O tada, likus rungtyniauti apie dvi minutes, taikliais šūviais vilnietes į nokdauną pasiuntė R. Eskertaitė.

„Gesto“ strategas Marius Minkevičius sunkiu metu pasigedo lyderių iniciatyvos ir įžvelgė nemažai abejotinų teisėjų sprendimų, kurie buvo, kažkodėl palankesni šeimininkėms.

Tai bent finalas, tai bent skirtumas, kai treneris jau gali prabilti ir apie susitikimo baigčiai lėmusią arbitrų įtaką. Mat, anksčiau „Tyla“ lengvai laimėdavo abejas rungtynes ir niekam nekildavo jokių klausimų.

Vytautas Žvirblis, pirmą kartą stojęs prie „Tylos“ vairo, teigė, kad jo komanda du, o gal net ir visus tris kėlinius… stovėjo, žiūrėjo.

„Pradėjome žaisti, kai padai ėmė svilti“, – buvo lakoniškas kauniečių strategas.

🏀

Rungtynių statistika

„Tyla“ – „Gestas“ – 65:71 (18:22, 12:21, 14:12, 21:16).

„Tyla“: Justina Burbaitė-Mačiulienė – 21, Ramunė Eskertaitė – 17, Aušra Milašauskė – 11, Jurgita Šegždaitė – 10, Marta Siedielnikova – 4, Birutė Aleknavičiūtė – 2.

„Gestas“: Rugilė Vosyliūtė – 18, Sonata Bareikienė – 15, Gražina Jočytė – 13, Deimantė Navikaitė – 12, Patricija Vancevičiūtė – 7, Deimantė Naruševičiūtė, Gabrielė Valaitytė, Kamilė Vosyliūtė – po 2.

Čempionato nuotraukas rasite LKSK facebook profilio pranešinuose.