Kurčiųjų vaikučių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“



Kaži kodėl antradienį daugiau nei valandą kilnojosi Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos sporto salės stogas, o kauniečiai manė, kad miestą judina žemės drebėjimas?
Mes žinome tikslų atsakymą: ogi todėl, kad ten tuo metu vyko Lietuvos kurčiųjų vaikų varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, per kurias emocijos (azartas, džiaugsmas, apmaudas) veržėsi iš it ugnikalnio ugnies purslai.
Dėl vikriausių, greičiausių, lanksčiausių titulų varžėsi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų (LKNUC) bei Kauno Prano Daunio ugdymo centrų (KPDUC) moksleiviai.
Vienoje amžiaus grupėje kovojo 2011-2013 m. gimę berniukai ir mergaitės, kitoje – 10-mečiai ir jaunesni.
Jei vyresniųjų buvo dvi komandos, tai mažesniųjų – net 8. Tik galima įsivaizduoti kokio profesionalumo reikėjo teisėjoms, jog suvaldytų tokį būrį it gyvsidabris judrių jaunųjų sportininkų.
Bus svarstoma, gal vertėtų už puikiai surengtas varžybas suteikti Kauno „Tylos“ sporto klubo merginoms tarptautinės kategorijos teisėjų vardus.
Visiems dalyviams organizatoriai parengė po 5 rungtis.
Komandas sudarė po keturis narius: po dvi mergaites ir berniukus. Ekipoms buvo leista turėti po vieną atsarginį sportininką.
Mažiausieji – pradinių klasių moksleiviai rungtyniavo „Teniso kamuoliuko pernešimo“, „Bulvių sodinimo“, „Lindimo per lanką“, „Grindų riedulio slalomo“ ir „Greičio“ estafetėse,
Vyresnieji siekė pergalių „Kamuolio varymo apie kliūtis“, „Šuoliukų“, „Kamuolio pernešimo ir zigzaginių kopėtėlių perėjimo“, „Iš lanko į lanką“ ir „Greičio“ estafetėse.
Renginyje dalyvavęs LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas su Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinės treneriais Rolandu Rakučiu bei Algirdu Jurkša prisiminė savo vaikystę, kai jų pramogos kiemuose nelabai skirdavosi nuo sporto salėje vykstančių rungčių.
„Varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ puikiai matosi, jog kurčiųjų bendruomenėje turime daug berniukų ir mergaičių, kurie ateityje pasirinks vieną ar kitą sporto šaką ir tęs gražias kurčiųjų sporto tradicijas. Tad tokios judrumo, veržlumo, greitumo varžybos reikalingos be diskusijų. Žiūrint, kaip spurda, dega noru laimėti šie vaikai, ir pačiam norisi grįžti į vaikystę, palakstyti kartu su jais“, – šypsojosi E. Kriūnas.

Rezultatai
2014 m. ir vėliau gimę vaikai
LKNUC-1 – 12 taškų (laimėjo 2 estafetes; apgynė čempionų vardą)
KPDUC-1 – 18 taškų (laimėjo 1 estafetę)
LKNUC-3 – 19 taškų (praėjusiais metais irgi treti)
4. KPDUC-2 – 20 taškų (laimėjo 1 estafetę)
5. LKNUC-2 – 22 taškai
6. KPDUC-3 – 25 taškai (laimėjo 1 estafetę)
7. LKNUC-4 – 29 taškai
8. KPDUC-4 – 35 taškai
2011-2013 m. gimę vaikai
LKNUC-1 – 5 taškai (laimėjo penkias estafetes)
LKNUC-2 – 10 taškų (penkiose estafetėse užimtos antrosios vietos)