MANTAS KAZIMIERAS SINKEVIČIUS – Graikų Romėnų imtynių daugkartinis čempionas ????‍♂️
Atkaklumas, užsispyrimas ir nuožmus tikslo siekimas – pagrindinės savybės, kurios atsispindi ne tik sportinėje karjeroje, bet ir asmeniniame gyvenime.
Vaikystėje pradėta sporto kelionė tapo profesija, kurioje skaičiuojami ne tik asmeniniai, bet ir auklėtinių laimėjimai. ????
Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionas, graikų ir romėnų imtynių treneris, kaip dar galime apibūdinti šį sportininką?
*******
1. KAIP PIRMĄ KARTĄ NUĖJOTE Į IMTYNIŲ TRENIRUOTĘ?
Klasės draugas pakvietė pabandyti, nuo to ir prasidėjo viskas.
2. KIEK METŲ JAU LANKOTE IMTYNES?
18 m.
3. KAIP SAVE MOTYVUOJATE TRENIRUOTIS?
Turiu dvi motyvacijas: tikslas ir noras, kurie mane motyvuoja. Tikslas siekti pergalių, nes tai suteikia didelį džiaugsmą ir noras atrodyti gerai taip pat motyvuoja sportuoti.
4. KOKIŲ SAVYBIŲ IŠMOKOTE IŠ IMTYNIŲ SPORTO?
Nežinau, ko gero užsispyrimo ir kantrybės siekiant tam tikrų tikslų. Kaip pavyzdžiui, jei ne šiandien, tai po ilgo ir pastovaus darbo vis tiek pasieksiu, tai ko noriu.
5. KAIP RUOŠIATĖS VARŽYBOMS?
Treniruočių kiekis mažėja nuo 8-9 treniruočių per savaitę iki 5-6, tačiau jos intensyvėja, krūviai šiek tiek didesni. Ir keičiasi mityba, nes dažniausiai reikia numesti svorio norint patekti į tam tikrą svorio kategoriją.
6. AR TRENIRUOTI VAIKUS JUMS SEKASI TAIP PAT PUIKIAI KAIP IR SPORTUOTI PAČIAM?
Manau, sekasi neblogai. Dar daug reikia mokytis ir tobulėti siekiant būti geru treneriu.
7. KOKIŲ PAGRINDINIŲ KOMPETENCIJŲ REIKIA IMTYNIŲ TRENERIUI?
Manau, kad svarbiausia yra sportinė patirtis, žinios ir mokėjimas bendrauti su vaikais. Nenuvertinti jų, nelaikyti jų savo pavaldiniais ir tik nurodinėti, ką jie turi daryti. Turi būti abipusis ryšys su vaikais.
8. AR TRENIRUOTĖS JŪSŲ VAIKYSTĖJE IR DABAR VEDAMOS TRENIRUOTĖS SKIRIASI?
Yra panašumų, bet ir nemažai skirtumų. Tai greičiausiai ne tik dėl imtynių taisyklių pasikeitimo, bet ir dėl trenerio… Kiekvienas treneris turi savo metodiką ir jam ji yra geriausia, ją jis taiko. Mano metodika gana stipriai skiriasi nuo pirmojo trenerio, bet nedaug skiriasi nuo dabartinio trenerio.
9. KOKIAIS BŪDAIS MOTYVUOJATE SAVO AUKLĖTINIUS?
Su sporto mokyklos pagalba įteikiame dovanėles vaikams: imtynių apranga, batukai, kartais palepinam skanėstais už pasiekimus. Dažnai užtenka tiesiog pabendrauti, paskatinti ir jie „užsimotyvuoja“.