Vilniuje prasidėjusioje Lietuvos kurčiųjų badmintono rinktinės stovykloje, truksiančioje dešimt dienų, pluša šešios merginos ir du vaikinai.

„Dar nėra buvę, kad treniruočių stovykloje būtų aštuoni badmintonininkai. Tokios gausios kurčiųjų rinktinės neturėjau“, – šypsojosi treneris Donatas Narvilas.

Iki kovo 2-osios Vilniuje, „Delfi“ sporto centre, tobulės ir patyrusieji Ignas Reznikas, Kazimieras Dauskurtas, Vaiva Žymantaitė, Emilija Unte (šis ketvertas 2018 m. sėkmingai rungtyniavo Europos čempionate), ir mažiau parako uosčiusios, tačiau ambicijų daug turinčios sesutės – Veronika ir Inesa Michailovos, Marija Rimkutė bei Aurelija Ramaneckaitė.

Jie kasdien treniruosis po du kartus.„Šlifuosime techniką, ugdysime jėgos ištvermę, štangų salėje gerinsime fizinį tvirtumą“, – darbus vardijo ir šalies nacionalinę rinktinę ugdantis D. Narvilas.

Specialistas iš Klaipėdos negali atsidžiaugti treniruočių sąlygomis. „Delfio“ sporto centre yra net aštuonios badmintono aikštelės. Mes, klaipėdiečiai, galime tik pasvajoti apie tokias sąlygas, kokios yra Vilniuje“, – džiaugėsi ir sostinei pavydėjo specialistas.

Badmintonininkai augins raumenis, stiprins smūgius būsimoms kovoms pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse. Į deflimpiadą, vyksiančią gegužės 1–15 d. Brazilijoje, skris keturi šios sporto šakos atstovai. Vietos rinktinėje, anot trenerio, garantuotos vyrukams – I. Reznikui ir K. Dauskurtui. O dėl kitų dviejų vietų vyks konkurencija tarp merginų. D. Narvilas teigė, kad durys į komandą atviros visoms badmintonininkėms.

Didžiausios viltys siejamos su I. Rezniku ir jo dvejetu su K. Dauskurtu. „Kaip seksis Brazilijoje, šiandien sunku pasakyti, – tvirtino treneris. – Konkrečiau bus aišku pačiose žaidynėse, kai pamatysime iš kokių valstybių atvyko sportininkai.“