Geriausios 2022-ųjų šalies sporto federacijos – Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) atletai į šių metų sezono varžybas vyks sveikesni ir tvirtesni.

„Pagaliau kurčiųjų sporto rinktinių narių sveikata bus akylai prižiūrima. Džiaugiamės, kad pavyko užmegzti draugystę su „Gijos Klinikomis“. 2023-iaisiais sportininkų su klausos negalia laukia nauji iššūkiai – septyni pasaulio ir Europos čempionatai. Visose šiose varžybose tikimės aukštų vietų ir medalių. Tad rengiantis svarbiausiems startas svarbi kiekviena smulkmena, jau nekalbant apie itin reikalingą medicininę priežiūrą. Medikų šilta globa yra viena iš pergalės kertinių akmenų“, – pasirašant bendradarbiavimo sutartį, teigė LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

Pasak „Gijos Klinikų“ medicinos direktorės Rasos Petrikienės, kurtiesiems sportininkams bus teikiamos profesionalios medicinos paslaugos: nuo tyrimų, diagnostikos iki operacijų ir reabilitacijos. „Tikimės, kad mūsų pagalba prisidės prie kurčiųjų atletų pergalių”, – sakė vadovė.

Kurčiuosius atletus prižiūrės sportininkų gerai žinomas specialistas – Ambulatorinės reabilitacijos centro vadovas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Vytenis Trumpickas. „Mūsų klinika turi solidžios patirties gydant profesionalius sportininkus. Pas mus įvairaus lygio atletai užsuka norėdami profilaktiškai išsitirti, pasikonsultuoti su skirtingų specializacijų gydytojais, taip pat prireikus chirurginės pagalbos ar reabilitacinio gydymo. Kurtieji sportininkai „Gijos Klinikose“ gaus šiuolaikiškas medicinines paslaugas – kompleksinį gydymą vienoje vietoje“, – teigė V. Trumpickas.

Lietuvos kurtieji tarptautinių varžybų maratoną pradės pasaulio kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio čempionatais, kurie vienu metu vyks Graikijoje. Ilga kelionė lauks badmintonininkų – pasaulio pirmenybės bus surengtos Brazilijoje. Planetos imtynių čempionato dalyvius, tarp jų ir lietuvį Mantą Kazimierą Sinkevičių, priims Kirgizija, pasaulio kurčiųjų orientavimosi sporto lyderiai rinksis į Švediją. Senojo žemyno lengvosios atletikos čempionatas bus surengtas kaimyninėje Lenkijoje, o Europos žaibo šachmatų pirmenybės vyks Kazachstane.

„Viltys, laimėti medalius siejamos su visomis rinktinėmis. Pastaraisiais metais prie žvangančių medalių pripratino lengvaatlečiai, orientacininkai, imtynininkas M. K. Sinkevičius, badmintonininkai, šachmatininkas Tomas Jankūnas. Tikiuosi, kad šįmet jie, o taip pat krepšinio rinktinės pasirodys sėkmingai“, – laukiančius metų startus su medicinos atstovais apžvelgė šalies kurčiųjų sporto lyderis E. Kriūnas.

#LKSK #GijosKlinikos #Kriūnas #Trumpickas