Tarp suaugusiųjų triumfavo „Šermukšnis“, tarp jaunesniųjų lengvaatlečių – panevėžiečiai

Vilniuje, „Vingio“ stadione, vykusiame Lietuvos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate išdalyti medaliai, dėl kurių varžėsi trijų amžiaus grupių sportininkai.

Jauniausieji dalyviai, gimę 2004–2005 metais, kovojo septyniose rungtyse. Komandų pajėgos buvo apylygės.

Trys aukso medalius iškovojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokyklos (PKNPM) moksleiviai – Miglė Tamonytė (200 m – 39,21 sek.) ir Emilis Lučinavičius (200 m – 32,65 sek.; 400 m – 1 min. 21,76 sek.).

Po du vertingiausius žetonus iškovojo Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro (LKNUC) ir Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro (KKNUC) lengvaatlečiams.

LKNUC‘ui abu čempionių titulus iškovojo Rugilė Vosyliūtė, greičiausiai nubėgusi 60 m (9,11sek.) ir toliausiai nušokusi (3 m 99 cm), o KKNUC‘ui – Denas Pelanis (60 m – 8,10 sek.) ir Nikas Dobilas (šuolis į tolį – 3 m 61 cm).

Jaunių amžiaus (g. 2004–2005 m.) sportininkai išsidalijo medalius dešimtyje rungčių. Dėl laurų kovojo tik PKNPM ir KKNUC. Šįkart jėgos nebuvo lygios. Panevėžiečiai išsivežė septynis aukso žetonus, kauniečiai – tris.

Čempionų vardais galės didžiuotis PKNPM auklėtiniai Marijus Viciūnas (100 m – 13,93 sek.), Justina Čiplytė (200 m – 36,24 sek.; šuolis į tolį – 2 m 82 cm), Žygimantas Vaiciekauskas (200 m – 28,72 sek.; 400 m – 1 min. 11,82 sek.) ir Karolis Janikūnas (šuolis į tolį – 3 m 56 cm).

Dar panevėžiečiai buvo pirmi vaikinų estafetėje 4 po 100 m.

Kauniečiams medalius kalė stipruoliai – rutulio stūmikai: Karina Garmutė (3 kg rutulys – 6 m 18 cm) ir Matas Šimoniūtis (5 kg rutulys – 6 m 94 cm).

Merginos iš laikinosios sostinės be konkurencijos nuskynė aukso medalį estafetėje 4 po 100 m.

Suaugusieji (g. 2003 m. ir anksčiau) susirinko į devynių rungčių varžybas. Visiems nosį nušluostė klaipėdiečiai. „Šermukšnio“ lengvaatlečiai iškovojo net penkis aukso medalius. Po du nustvėrė Šiaulių „Aido“ ir Vilniaus „Gesto“ atstovai.

Tarp uostamiesčio sporto mėgėjų dviem čempionės titulais savo gyvenimo biografiją papuošė Greta Šlevinskytė (100 m – 16,48 sek.; 4 kg rutulys – 7 m 2 cm). Auksą taip pat laimėjo Edvinas Vaičiulis (400 m – 1 min. 01,65 sek.), Marius Andrijauskas (šuolis į tolį – 4 m 51 cm) bei vyrų ketvertas (estafetė 4 po 100 m – 54,13 sek.).

Šiaulių „Aidui“ medalius nukalė sprinteris Tadas Šiaučiūnas, greičiausiai nubėgęs 100 ir 200 m – 12,07 sek. ir  25,14 sek.

Sostinės „Gesto“ garbę gelbėjo labiau orientavimosi sportui širdį atidavęs Mantas Volungevičius, visus aplenkęs 1000 m rungtyje – 3 min. 18,36 sek. Lauktą čempiono iškovojo rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius, 7 kg metalinį kamuolį pasiuntęs 16 m 1 cm.

Mūsų sportininkams varžybas paįvairino parolimpiečiai – kartu rungtyniavo Šiaulių lengvosios atletikos sporto centro (ŠLASC) neįgalieji sportininkai.

Čempionato rezultatai

SUAUGUSIEJI (g. 2003 m. ir anksčiau)

100 m bėgimas

Moterys

1.  Greta Šlevinskytė („Šermukšnis“) – 16,48 sek.

Vyrai

1. Tadas Šiaučiūnas („Aidas“) – 12,07 sek.

2. Lukas Kvietkauskas („Šermukšnis“) – 12,19 sek.

3. Lukas Gužauskas („Tyla“) – 13,13 sek.

4. Lukas Žvinklys(„Šermukšnis“) – 13,76 sek.

5. Donatas Mineikis („Tyla“) – 14,19 sek.

6. Jaroslavas Vilžis („Gestas“) – 15,45 sek.

200 m bėgimas

Vyrai

1. Tadas Šiaučiūnas („Aidas“) – 25,14 sek.

2. Edvinas Vaičiulis („Šermukšnis“) – 26,78 sek.

3. Lukas Kvietkauskas („Šermukšnis“) – 26,80 sek.

4. Lukas Gužauskas („Tyla“) – 27,52 sek.

5. Marius Andrijauskas („Šermukšnis“) – 29,17 sek.

400 m bėgimas

Vyrai

1. Edvinas Vaičiulis („Šermukšnis“) – 1 min. 01,65 sek.

2. Lukas Žvinklys („Šermukšnis“) – 1 min. 12,31 sek.

3. Jaroslavas Vilžis („Gestas“) – 1 min. 16,33 sek.

Bėgimo estafetė 4 po 100 m

Vyrai

1. „Šermukšnis“ – 54,13 sek.

2. „Tyla“ –56,74 sek.

3. „Gestas“ – 58,47 sek.

1000 m bėgimas

Vyrai

1. Mantas Volungevičius („Gestas“) – 3 min. 18,36 sek.

2. Tomas Kuzminskis („Gestas“) – 3 min. 23,72 sek.

Šuolis į tolį

Vyrai

1. Marius Andrijauskas („Šermukšnis“) – 4 m 51 cm

2. Donatas Mineikis („Tyla“) – 3 m 95 cm

Rutulio stūmimas

Moterys (4 kg)

1. Greta Šlevinskytė („Šermukšnis“) – 7 m 02 cm

2. Raminta Minickaitė („Tyla“) – 6 m 91 cm

Vyrai (7 kg)

1. Vytenis Ivaškevičius („Gestas“) – 16 m 01 cm

2. Šarūnas Zdanavičius („Gestas“) – 14 m 49 cm

3. Mažvydas Paurys („Gestas“) – 12 m 00 cm

4. Paulius Jūdvytis („Gestas“) – 9 m 05 cm

JAUNIAI (16–17 m.)

100 m bėgimas

Vaikinai

1. Marijus Viciūnas (PKNPM) – 13,93 sek.

2. Nedas Kubilius (PKNPM) – 14,55 sek.

3. Benas Bernatavičius   (PKNPM) – 14,98 sek.

200 m bėgimas

Merginos

1. Justina Čiplytė (PKNPM) – 36,24 sek.

Vaikinai

1. Žygimantas Vaiciekauskas (PKNPM) – 28,72 sek.

2. Marijus Viciūnas (PKNPM) – 28,91 sek.

3. Karolis Janikūnas (PKNPM) – 29,20 sek.

4. Benas Bernatavičius (PKNPM) – 32,69 sek.

400 m bėgimas

Vaikinai

1. Žygimantas Vaiciekauskas (PKNPM) – 1 min. 11,82 sek.

Bėgimo estafetė 4 po 100 m

Merginos

1. KKNUC – 1 min. 14,03 sek.

Vaikinai

1. PKNPM I – 59,15 sek.

2. LKNUC – 1 min. 05,07 sek.

3. PKNPM II – 1 min. 06,28 sek.

Šuolis į tolį

Merginos

1. Justina Čiplytė (PKNPM) – 2 m 82 cm

Vaikinai

1. Karolis Janikūnas (PKNPM) – 3 m 56 cm

2. Nedas Kubilius (PKNPM) – 3 m 51 cm

Rutulio stūmimas

Merginos (3 kg)

1. Karina Garmutė (KKNUC) – 6 m 18 cm

2. Kamilė Minickaitė (KKNUC) – 6 m 02 cm

Vaikinai (5 kg)

1. Matas Šimoniūtis (KKNUC) – 6 m 94 cm

JAUNUČIAI (g. 2006 m. ir vėliau)

60 m bėgimas

Mergaitės

1. Rugilė Vosyliūtė (LKNUC) – 9,11sek.

2. Miglė Tamonytė (PKNPM) – 10,47 sek.

3. Mantė Songinaitė (LKNUC) – 10,57 sek.

4. Aistė Vasilevičiūtė (LKNUC) – 11,02 sek.

5. Tina Lučinavičiūtė (PKNPM) – 11,43 sek.

Berniukai

1. Denas Pelanis (KKNUC) – 8,10 sek.

2. Vytenis Naujokas (LKNUC) – 8,64 sek.

3. Augustas Lukočius (LKNUC) – 9,56 sek.

4. Lukas Jakštas (LKNUC) – 9,58 sek.

5. Deimantas Girčys (LKNUC) – 10,03 sek.

6. Titas Bartusevičius (LKNUC) – 10,13 sek.

7. Nikas Dobilas (KKNUC) – 10,15 sek.

8. Petras Dičiūnas (LKNUC) – 10,17 sek.

9. Pijus Jašinskas (PKNPM) – 10,43 sek.

10. Dovydas Kaleckas (LKNUC) – 10,87 sek.

11. Justas Ladyga (KKNUC) – 11,25 sek.

12. Ugnius Deltuvas (KKNUC) – 11,47 sek.

13. Albertas Musa (KKNUC) – 14,91 sek.

200 m bėgimas

Mergaitės

1. Miglė Tamonytė (PKNPM) – 39,21 sek.

2. Tina Lučinavičiūtė (PKNPM) – 42,51 sek.

Berniukai

1. Emilis Lučinavičius (PKNPM) – 32,65 sek.

2. Augustas Lukočius (LKNUC) – 33,41 sek.

3. Lukas Jakštas (PKNPM) – 36,93 sek.

4. Pijus Jašinskas (PKNPM) – 37,48 sek.

5. Dovydas Kaleckas (LKNUC) – 38,39 sek.

6. Deimantas Girčys (LKNUC) – 38,75 sek.

7. Petras Dičiūnas (LKNUC) – 39,52 sek.

400 m bėgimas

Berniukai

1. Emilis Lučinavičius (PKNPM) – 1 min. 21,76 sek.

2. Justas Ladyga (KKNUC) – 2 min. 00,04 sek.

3. Danielius Šiukščius (KKNUC) – 2 min. 26,65 sek.

Šuolis į tolį

Mergaitės

1. Rugilė Vosyliūtė (LKNUC) – 3 m 99 cm

2. Mantė Songinaitė (LKNUC) – 2 m 76 cm

3. Aistė Vasilevičiūtė (LKNUC) – 2 m 25 cm

Berniukai

1. Nikas Dobilas (KKNUC) – 3 m 61 cm

2. Vytenis Naujokas (LKNUC) – 3 m 51 cm

3. Albertas Musa (KKNUC) – 3 m 48 cm

4. Titas Bartusevičius      (LKNUC) – 2 m 87 cm

5. Ugnius Deltuvas (KKNUC) – 2 m 53 cm

6. Danielius Šiukščius (KKNUC) – 2 m 01 cm