Panevėžyje dvi dienas vykusiame Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato pirmajame etape sėkmė labiausiai lydėjo „Tylos“ taikliarankius, laimėjusius visus tris susitikimus.

Kauniečiai 73:53 įveikė Klaipėdos „Šermukšnį“, 65:63 – Vilniaus „Gestą“ – 65:63 ir 86:52 – Panevėžio „Vėją“.

„Tylos“ ir „Šermukšnio“ susitikime uostamiesčio krepšininkai priešinosi vos kėlinį. Kas laimės tapo aišku po antrojo ketvirčio, kurį „Tylos“ ekipa laimėjusi 21:6, atitrūko 38:20.

Pirmojo etapo nugalėtojas sprendėsi tarp pastarųjų metų stipriausių – kauniečių ir vilniečių – komandų. Susitikimas nenuvylė krepšinio gurmanų. Kai po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 48:48, ketvirtajame į priekį šovė kauniečiai. Likus žaisti 1 min. 30 sek. „Tyla“ buvo priekyje 63:56. Per gana trumpą laiko tarpsnį sostinės krepšininkai sugebėjo pelnyti 7 taškus ir sušvelninti skirtumą iki 63:65. Negana to, „Gesto“ vyrai paskutinei atakai turėjo kone 3 sek., tačiau nesugebėjo jos baigti taikliu metimu.

Po rungtynių 40-mečio proga buvo pasveikintas ilgametis Lietuvos kurčiųjų vyrų rinktinės narys Martyną Vainių.

Trečiojo turo rungtynes su Panevėžio „Vėjo“ klubu kauniečiai žaidė kitą dieną. Šeimininkai jėgų priešintis turėjo tik kėliniui – 20:21. Vėliau „Tylos“ krepšininkai akivaizdžiai dominavo ir laimėjo varžybas – 86:52.

„Gesto“ krepšininkai, nesunkiai įveikę panevėžiečius 70:52 ir klaipėdiečius 67:56, užėmė antrą vietą.

Pirmąją dieną krepšinio mėgėjai sulaukė ir antrojo deserto – „Vėjo“ ir „Šermukšnio“ rungtynių. Šių komandų susitikimas turėjo atsakyti, kuri iš jų užims trečiąją vietą ir pusfinalyje gaus sąlyginai silpnesnį varžovą.

Susitikimą geriau pradėjo krepšininkai iš pajūrio. Jie laimėjo pirmą kėlinį 21:15 ir buvo priekyje po trijų ketvirčių – 47:45.

Lemiamos buvo paskutinės minutės. Po to, kai „Vėjas“ turėjo 2 taškų persvarą – 65:63, „Šermukšnio“ penketukas vėl išsiveržė į priekį 66:65. Tačiau per likusias sekundes šeimininkai pelnė keturis taškus iš eilės ir triumfavo 69:66. Pajūrio žaidėjai buvo bejėgiai prieš rezultatyviausiai pirmajame etape žaidusį panevėžietį Robertą Puziną. Jis į „Šermukšnio“ krepšį pelnė net 32 taškus, o iš viso pirmajame etape – 59 taškai. Nedaug nuo garsaus krepšininko pagal per trejas rungtynes surinktus taškus atsiliko klaipėdietis Kasparas Unte – 54.

Pusfinalio rungtynėse, vyksiančiose birželio 12 d. Klaipėdoje, susirems „Tyla“ ir „Šermukšnis“ bei „Gestas“ ir Vėjas“.

Čempionato metu taip pat vyksta kandidatų atranka į Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinę, kuri spalio mėnesį dalyvaus Europos čempionate Italijoje. Tad krepšininkai turi papildomo akstino stengtis ir parodyti ką moka.