Lietuvos jaunuolių (iki 18 m.) trijulių (3×3) krepšinio čempionatas baigėsi dramatiškos įtampos finalu.

Mače dėl aukso tarp Vilniaus „Gesto“ bei Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro (KKNUC) likus 4 sek. rezultatas buvo lygus – 8:8. Paskutinė ataka buvo patikėta Nedui Kubiliui. Vilniečio prasiveržimas buvo idealus ir tuomet iš džiaugsmo kilnojosi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro, kuriame vyko pirmenybės, sporto salės stogas.

Vaikinų čempionate dalyvavo 6 komandos. Jos buvo suskirstytos į dvi grupes, iš kurių į pusfinalį pateko po geriausias trijules.

A grupėje lengvas pergales skynusi KKNUC ekipa (Nikas Dobilas, Kajus Dodkonis, Albertas Musa, Matas Šimoniūtis) 15:3 įveikė „Fortnite“ žaidėjus (Olegą Stokvišą, Konstantiną Lebontovą, Nojų Dičiūną) ir 9:1 – „Bulius“ (Petrą Dičiūną, Majų Bukelį, Matą Lukminą).

Kitą bilietą į pusfinalį nustvėrė „Buliai“, dėl antrosios vietos grupėje 8:4 palaužę „Fortnite“ atstovus.

B grupėje karaliavo „Gesto“ trijulė (N. Kubilius, Augustas Lukošius, Rugilė Vosyliūtė). Būsimieji čempionai 14:6 pranoko „NBA“ žaidėjus (Titą Bičkų, Dovydą Kalecką, Matą Bareikį) ir 15:5 – „Elnius“ (Emilį Lučinavičių, Deimantą Girčį, VaidąVoroneckį).

Dėl antrojo kelialapio į pusfinalį, keista, nebuvo intrigos. „Elniai“ sutriuškino „NBA“ atstovus „sausu“ rezultatu 15:0.

Pusfinalio mačuose nesulaukta kvapą gniaužiančių mūšių. KKNUC įveikė „Elnius“ 11:5, o „Gestas“ 15:4 – „Bulius“.

Varžybose dėl 5-osios vietos „NBA“ jaunieji krepšininkai 11:1 nugalėjo „Fortnite“ trejetuką. Mažajame finale, kuriame sprendėsi kam atiteks bronza, „Elniai“ 12:8 įveikė „Bulius“.

Finalas, kuriuo buvo pradėtas straipsnis, tapo čempionato puošmena. Panašus atkaklus mūšis dėl aukso vyko 2021 m., kai Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos krepšininkai, tarp kurių buvo ir abu šios dienos finalininkai – N. Kubilius bei N. Dobilas, lemiamose rungtynėse 12:11 įveikė „Gesto-1“ komandą.

Pirmą kartą buvo surengtas atskiras merginų čempionatas, kuriame varžėsi trys ekipos. Jos tarp savęs susitiko rato sistema. Malonu, kad visi trys susitikimai vyko atkakliai, kas laimės nebuvo žinoma iki pat finalinės sirenos.

Geriausiai sekėsi „Žvaigždėms“ – Aistei Vasilevičiūtei, Katalėjai Tančikaitei, Rositai Kudirkaitei ir Augustei Bareikytei. Jos 3:2 palaužė „Žaibą“ (Inesa Michailova, Judita Bartusevičiūtė, Ema Lukminaitė) ir 4:2 – KKNUC ekipą (Karina Garmutė, Justė Naujokaitė, Kamilė Meškinytė, Neila Dauskurtaitė).

Sidabro medalius iškovojo „žaibės“, futbolo rezultatu 1:0 įveikusios KKNUC moksleives, į Kauną grįžusias su bronza.

Daugiau nuotraukų LKSK facebook profilyje 😉