Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune Lietuvai 13-a medalių iškovoję sportininkai pirmadienio vakarą nusileidę Kaune sulaukė neeilinės staigmenos. Turkijos saulėje išvargintus sportininkus lyjant lietui pasitiko šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vos išlipus iš lėktuvo Lietuvos delegacija sulaukė šiltų prezidentės rankų paspaudimų.

45-is atletus į Turkiją išsiuntusi Lietuva pakartojo Taipėjaus ir Sofijos Kurčiųjų olimpinių žaidynių pasiekimą – iškovojo 13-a medalių.

D.Grybauskaitė negalėjo dalyvauti sportininkų išlydėtuvėse, bet viską atpirko neįtikėtinu sutikimu. Lietuviai iš Samsuno tris valandas vėlavo išskristi į Ankarą, iš kurios turėjo spėti į lėktuvą Stambule, kuris jau turėjo nugabenti į Kauną. Įsikišus Lietuvos ambasadoriui Turkijoje Audriui Brūzgai Stambule lėktuvas palaukė Lietuvos delegacijos ir lietuviai į gimtinę sugrįžo vėluodami tik kelias valandas. Dalia Grybauskaitė grįžo į Kauną iš Talino ir nusprendė palaukti Lietuvos delegacijos ir ją nudžiuginti. Sportininkai buvo maloniai nustebinti prausiant lietuviškam lietui išvydę D.Grybauskaitę, kuri antradienį yra suplanavusi oficialų sportininkų sutikimą prezidentūroje.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“15″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ template=“/home/lksklt/domains/lksk.lt/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1000″]

Lietuvos sportininkus Kauno oro uosto laukimo salėje taip pat sveikino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius. Po oficialaus sutikimo pavargę sportininkai puolė į draugų ir artimųjų glėbį. Turkijoje vienintelį aukso medalį iškovojo vyrų krepšinio rinktinė, kuri apgynė čempionų titulą. Sidabru pasipuošė Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, disko metikė Larisa Voroneckaja, orientavimosi sporto veteranas Tomas Kuzminskis, paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė bei rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius. Bronzos medalius į Lietuvą parveš imtynininkas Mantas Kazimieras Sinkevičius, stalo tenisininkai Kęstutis Žižiūnas, Gintautas Juchna, Deividas Takinas ir Viktoras Narkevičius, orientavimosi sporto atstovai Gedvilė Diržiūtė, Mantas Volungevičius, Adrija Atgalainė, Sandra Lukošienė ir Judita Volungevičienė, rutulio stūmikas Mindaugas Jurkša.

Skaitykite daugiau 15min