39-erių Tomas Kuzminskis yra Lietuvos kurčiųjų rinktinės veteranas. Į Turkiją išvykstantis orientavimosi sporto mohikanas dalyvaus jau šeštose pasaulinėse žaidynėse. Tikslas – kuo aukštesnės prabos medalis ir garbingas atsisveikinimas su sportu, kuris suteikė begalę teigiamų emocijų.

Su Tomu susitinkame Vingio parke, kur jis mėgsta sukti ratus, ruošdamasis dar vienam išbandymui Turkijoje. „Karšta vasaros pradžia Lietuvoje mane džiugina. Juk Turkijoje bus dar didesnis karštis. Galiu treniruotis ir čia“, – gestais man pasakoja sportininkas, kurį suprasti man padeda vertėja.

Gestų kalba su pašnekovu bendrauju pirmą kartą, tačiau didelio skirtumo čia nėra. Tomas, kaip ir dažnai kiti subrendę ir daug matę sportininkai, prieš atsakydamas gerai pagalvoja ir į klausimus mikliomis rankomis atsako konkrečiai. Aistra žemėlapiams 25 metus orientavimosi sportui atidavęs vyras puikiai prisimena, kas jį pastūmėjo į šią sritį. „Nuo 12-os metų blaškiausi tarp įvairių veiklų ir sporto šakų. O būdamas 14-os atsitiktinai pastebėjau skelbimą apie orientavimosi varžybas. Iškart susidomėjau, nes man patiko žemėlapiai“, – pirmąjį kontaktą su gyvenimo aistra prisimena T.Kuzminskis. Nuo to skelbimo praėjo daug laiko ir dar daugiau varžybų bei garbingų apdovanojimų. Kas ketverius metus vykstančiose kurčiųjų žaidynėse T.Kuzminskis jau yra iškovojęs aštuonis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius. Prieš trejus metus T.Kuzminskis atidžiai išnagrinėjo ir visos Lietuvos žemėlapį. Tada orientacininkas leidosi su kitu kurčiuoju Roku Koveckiu į kelionę aplink tėvynę dviračiais. R.Koveckis dueto įspūdžius aprašė 15min portale.

Pasaulio čempionate su profesionalais Tomas savo įspūdingos karjeros piką buvo pasiekęs prieš 10 metų. 2006-aisiais jis iškovojo vietą Lietuvos sveikųjų orientavimosi rinktinėje ir vyko į pasaulio čempionatą. „Buvau vienas kurčiasis tarp sveikųjų. Nebuvo lengva. Visi tikri profesionalai. Iš viso pasaulio čempionate dalyvavo 110 dalyvių, aš užėmiau 32-ąją vietą“, – apie jėgų pasitikrinimą su geriausiais orientacininkais pasaulyje kalbėjo T.Kuzminskis. Nežinau, ar dar yra man ko siekti. Viską esu laimėjęs. Manau, kad Turkijos žaidynės man bus paskutinės Kurčiųjų žaidynėse sportininkai bėga ir orientuojasi skirtingose distancijose – sprinto, ilgojoje ir vidutinėje. Tomo mėgstamiausia – ilgoji. Šis nuotolis lietuviui žaidynėse jau atnešė keturis aukso medalius.

daugiau skaitykite 15min