Kaune, Ąžuolyno parke, išdalinti Lietuvos kurčiųjų kroso pirmenybių medaliai.

Didžiausią intrigą kėlė vyrų kova 3 km distancijoje. Prie linijos stojo trys Klaipėdos „Šermukšnio“ sporto klubo nariai. Kas nugalės: ar orientacininkas Rokas Koveckis, laimėjęs 4 medalius pasaulio orientavimosi sporto čempionate (o ten greitai bėgioti, patikėkite, kiek reikia), ar Europos lengvosios atletikos čempionate du medalius iškovojęs Edvinas Vaičiulis. Šių greitakojų akistata tapo čempionato vyšnaite ant torto.

Atkakli kova baigėsi E. Vaičiulio, finišą pasiekusio per 10 min. 4 sek., pergale. Nugalėtojas R. Koveckį aplenkė 15 sek. Bronzos medaliu apdovanotas Simas Stanys į favoritų ginčą nesikišo – 14:09.

Moterų grupėje rungtyniavo dvi klaipėdietės – Naida Juočinskytė ir Anastasija Mitrofanenkova. 2 km trasoje kiek greitesnė buvo N. Juočinskytė – 12 min. 43 sek. A. Mitrofanenkova atsiliko vos 4 sek.

Jauniausių dalyvių (g. 2009 m. ir vėliau) varžybose nugalėjo LKNUC moksleiviai – Petras Dičiūnas, 1000 m nubėgęs per 4 min. 20 sek., ir Aistė Vasilevičiūtė – 500 m per 2 min. 13 sek.

Prizininkais šioje amžiaus grupėje tarp berniukų dar tapo Titas Bičkus (LKNUC) – 4:23 ir Armandas Stanelis (Klaipėdos „Litorina“) – 4:25, tarp mergaičių – Neila Dauskurtaitė (KKNUC) – 2:22 ir Gabrielė Majauskaitė („Litorina“) – 2:23.

Jauniai ir jaunučiai (g. 2006– 2008 m.) bėgo 1,5 km (vaikinai) ir 1 km (merginos).

Tarp vaikinų triumfavo Ugnius Deltuvas (KKNUC) – 6 min. 24 sek. Antrą ir trečią vietą užėmė LKNUC greitakojai – Dovydas Kaleckas – 6:45 ir Emilis Lučinavičius – 6:57.

Tarp merginų auksą ir sidabrą pasidalijo uostamiesčio „Litorinos“ moksleivės – Deimantė Jurčiūtė – 5 min. 31 sek. ir Gintarė Virbauskytė – 5:41.