Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai pastarąją savaitę turėjo pastebėti miesto informacines stoteles papuošusį fotoprojektą. Jame – Lietuvos kurčiųjų rinktinės atstovai, kurie jau labai greitai Turkijoje kovos dėl medalių.

Šį projektą inicijavo Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas ir sporto fotografas Augustas Četkauskas. Lietuvos rinktinės nariams toks projektas buvo pirmasis, todėl visi pratinosi prie naujų vaidmenų prieš profesionalų fotografą.

A.Četkauskui tai taip pat buvo nauja patirtis: „Teko fotografuoti ne vieną dešimtį sportininkų, tačiau ši fotosesija buvo kitokia – tyli. Dažniausiai savo projektų herojus bandau prakalbinti ir pralinksminti, kad šie atsipalaiduotų. Čia to padaryti tiesiog negalėjau. Tačiau radome kitų būdų.“

Patyręs fotografas įsitikinęs, kad ši patirtis praverstų kiekvienam fotografijos meistrui. A.Četkauskas atskleidė sportininkus pagal jų reprezentuojamą sporto šaką. „Pateikiau sportininkams kitų fotosesijų pavyzdžius ir per vertėją nusakiau, kaip geriausia būtų pozuoti. Taip ir pats išmokau keletą gestų“, – pasakojo fotografas. Fotosesijos metu pasitaikė ir kuriozų. Disko metikas Mindaugas Jurkša su disku pozavo taip įtikinamai, kad po kelių mostų popieriniame fone atsirado skylės.

„Lengvaatletis patikino, kad viskas bus gerai, bet nujaučiau, kad žalos galime neišvengti. Taip ir atsitiko“, – linksmus momentus prisiminė A.Četkauskas.

Skaitykite daugiau 15min