Lietuviai Kurčiųjų olimpines žaidynes Turkijoje užbaigė auksine nata. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos finale 70:64 (22:12, 10:12, 21:21, 17:19) nugalėjo Venesuelą ir apgynė čempionų vardą. Tai buvo pirmasis lietuvių aukso medalis šiose žaidynėse.

Algimanto Šato ir Algirdo Jurkšos treniruojami Lietuvos krepšininkai žaidynėse nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. O pirmose rungtynėse nugalėjo būtent Venesuelą 67:66. Pirmajame kėlinyje Karolis Birieta pelnė net 10 taškų ir Lietuvos rinktinė po pirmųjų 10 minučių pirmavo 22:12. Antrajame kėlinyje venesueliečiai geriau pradėjo, bet svariau rezultato nesumažino. Po pirmosios rungtynių dalies lietuviai pirmavo 32:24.

Trečiajame kėlinyje Venesuela toliau spardėsi, bet lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir buvo taiklesni. Prieš lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė pirmavo 53:45. Ketvirtajame kėlinyje užvirė žūtbūtinė kova. Neramino po keturias pražangas susirinkę lyderiai G.Žukas, M.Vaičiulis, A.Bareikis ir A.Zenevičius. Likus žaisti tris minutes, A.Zenevičius gavo penktąją pražangą ir paliko aikštę. Venesuela sumažino skirtumą iki septynių taškų. Ant suolo sėdo ir M.Vaičiulis. Venesuela atsiliko keturiais taškais. Tačiau tai buvo paskutinis pasispardymas. Lietuviai tapo čempionais.

Finalo rungtynėse išsisprendė didžiausias Lietuvos rinktinės galvos skausmas – baudos metimai. Lietuviai pakėlė pataikymą iki 71 proc. Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Gediminas Žukas. K.Birieta pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.