2018m. pasaulio kurčiųjų U21 jaunimo krepšinio čempionate Lietuvos merginų ir vaikinų krepšinio rinktinės pasirodymą baigė be medalių. Tai pirmas kartas nuo 2006m., kai nei merginų, nei vaikinų rinktinė neužėmė prizinės vietos.
Tai tikrai nenuteikia pozityviai. Visų pirma, krepšinis prasideda nuo pačio sportininko įdėto darbo, taip pat kurčiųjų sporto klubų darbo, su sportininkais turi dirbti rezultatų reikalaujantys treneriai.
Esu Lietuvos kurčiųjų sporto komitete dar tik 1.5 mėnesio. Išvada per tą laiką susidariau tokią, kad į ateitį jau kuris laikas niekas rimtai nežiūrėjo, jaunųjų krepšininkų skaičius vis mažėja, krenta ir jų meistriškumas. 2014 m. Pasaulio U21 jaunimo krepšinio čempionate vaikinų rinktinė užėmė 4 vietą, 2017m. Europos U20 jaunimo čempionate – 4vietą, šiame čempionate Iškovojome vos 6 vietą.
Tai naujo kelio pradžia… Jei mes turėsime motyvuotus sportininkus, trenerius, tai tada viskas bus gerai. Pasaulis žengia į priekį, kitų valstybių komandos stiprėja, tai ta patį ir mes turime daryti. Didelis dėmesys taip pat turi būti iš kurčiųjų sporto klubų, trenerių. Dalyvausime įvairiuose projektuose, sieksime pritraukti klausos negalią turinčius sportininkus aktyviai sportuoti, tikimės atrasti jaunuosius talentus ne tik profesionaliame sporte.
Kreipiuosi į jus, kurčiųjų bendruomenę, kurčiųjų sporto klubus, sportininkus, mėgėjus, trenerius, skatinkite jaunimą, vieni kitus aktyviai sportuoti.

LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas