Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionatas baigėsi Kauno „Tylos“ komandos pergale. Sidabras atiteko Vilniaus „Gesto“ taikliarankiams, bronza – Panevėžio „Vėjo“ žaidėjams.

Kauniečiai nesuklupo nė sykio per žaistas penkerias rungtynes.

Algirdo Jurkšos vadovaujami vyrai pagrindinius varžovus – vilniečius pirmajame etape Panevėžyje palaužė vos 65:63, o finalinėje kovoje, vykusioje Klaipėdoje, pranoko didesniu skirtumu – 74:66.

Kova dėl aukso tarp „Tylos“ ir „Gesto“ prasidėjo it tikrame mūšyje. Per pirmąsias minutes antakis buvo prakirstas vilniečiui Gediminui Žukui. Pagrindinį sostinės klubo krepšininką Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentui Edvinui Kriūnui net teko išlydėti į medikų glėbį. Daugiau G. Žukas negalėjo padėti draugams. Negana to, dėl kojos mėšlungio nemažą rungtynių laiko dalį turėjo praleisti ir antrasis „Gesto“ ekipos narys Arvydas Bareikis.

Pirmuosius du kėlinius vyko atkakli kova. Baigiantis antrajam ketvirčiui kauniečiams pavyko atitrūkti – 37:32.

Po pertraukos „Tylos“ persvarą ėmė augti lyg ant mielių, 35-ąją min. ši ekipa pabėgo į priekį 13 taškų – 49:36. Žiūrovų džiaugsmui, tarp ekipų buvo sustabdytas prarajos didėjimas. „Gesto“ krepšininkai, stabilizavę situaciją, patys perėjo į puolimą. Įpusėjus paskutiniajam kėliniui, komandos buvo visai greta: „Tyla“ – „Gestas“ – 62:59.

Sulaukę trenerio A. Jurkšos patarimų, kauniečiai vėl sukruto ir nutolo. Tad paskutiniosios minutės nebuvo tokios dramatiškos, kokių tikėjosi publika. Galutinis rezultatas – 74:66.

Tarp nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Karolis Birieta, pelnęs 20 taškų, ir Deividas Gindrūnas – 15. Vilniečių gretose daugiausia nemalonumų varžovams kėlė Paulius Orda – 17 taškų, ir visas 40 min. žaidęs Justinas Navlickas – 15.

Neliūdnas buvo ir mažasis finalas, kuriame dėl bronzos medalių surėmė ragus šeimininkai – Klaipėdos „Šermukšnio“ ir Panevėžio „Vėjo“ krepšininkai.

Pirmajame etape „Vėjas“ buvo įveikęs pajūrio atstovus po nuožmios kovos 69:66, panašaus mūšio laukta ir susitikime dėl trečiosios vietos.

Bronzinėje akistatoje iki pertraukos sąlygas diktavo panevėžiečiai, po 20 min. nušuoliavę į priekį dviženkliu skirtumu – 40:27.

Nepaisant tokio santykio, klaipėdiečiai nesirengė kelti baltos vėliavos. Manfredas Baužys aštuoniais taškais ir Karolis Simaitis – penkiais, pakėlė draugus iš apkasų. Panevėžio krepšininkams ėmė svilti padai. „Šermukšnio“ krepšininkai trečiajame kėlinyje pelnę 17 taškų, o varžovams leidę surinkti vos 6, sumažino skirtumą iki keturių taškų – 43:47.

Tačiau tolesniems žygiams uostamiesčio krepšininkai pristigo degalų. „Vėjas“ vėl nutolo ir laikė klaipėdiečius saugiu atstumu. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje švytėjo Panevėžio ekipą tenkinantis rezultatas – 65:58.

Tarp bronzos medalininkų vėl nesulaikomas buvo Robertas Puzinas, pelnęs 20 taškų, ir Linas Čiplys – 16. „Šermukšnio“ penketuke rezultatyvumu išsiskyrė 21 tašką surinkęs Karolis Simaitis, 16 – Manfredas Baužys. Klaipėdiečių lyderiui Kasparui Unte nesisekė taikliai mėtyti – pelnė vos 8 taškus. Tačiau latvis buvo naudingiausias savo ekipoje – 16 efektyvumo balų.

Išvakarėse vykusiose pusfinalio rungtynėse nesulaukta nei staigmenų, nei atkaklių rungtynių.

„Tyla“ nugalėjo „Šermukšnį“ 88:59, o „Gestas“ – „Vėją“ 81:58.

Čempionato metu vyko kandidatų atranka į Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinę, kuri spalio mėnesį dalyvaus Europos čempionate Italijoje. Pasak trenerio Gintaro Razučio, po varžybų Klaipėdoje kandidatais į užrašų knygutę įrašyti trys, iki šiol rinktinėje nežaidę krepšininkai.

Rungtynių statistika

Pusfinalis: „Tyla“ – „Šermukšnis“ – 88:59 (25:10, 17:9, 33:14, 13:26).

„Tyla“: L. Gužauskas, D. Gindrūnas – po 16, L. Sankauskas –12, R. Gilys – 11, V. Simokaitis – 7, A. Grabauskas, K. Ivoškevičius – po 6, K. Birieta – 5, M. Vainius, G. Švedas – po 4, V. Zapolskas – 1.

„Šermukšnis“: K. Unte – 13, K. Simaitis – 10, P. Stonkus – 7, G. Jovaišas, M. Baužys – po 6, J. Buinickas – 5, V. Gelumbickas – 4, M. Gelumbickas, M. Skirmontas – po 3, V. Jonutis – 2.

Pusfinalis: „Gestas“ – „Vėjas“ – 81:58 (28:16, 12:22, 16:10, 25:10).

„Gestas“: P. Orda, J. Navlickas, A. Bareikis, G. Žukas – po 10, K. Vasilevičius, E. Gudėnas – po 9, L. Gudaitis, V. Narkevičius – po 7, B. Šimanauskas – 4, L. Pečiulis – 3, R. Gripinskis – 2.

„Vėjas“: R. Puzinas – 14, L. Čiplys, A. Kudirka – po 9, A. Kubilius – 8, J. Skakunas – 6, M. Janikūnas – 5, M. Birmanis, M. Vinciūnas, T. Tančikas – po 2, K. Janikūnas – 1.

Rungtynės dėl 3-iosios vietos: „Šermukšnis“ – „Vėjas“ – 58:65 (14:19, 13:21, 16:7, 15:18).

„Šermukšnis“: K. Simaitis – 21, M. Baužys – 16, K. Unte – 8, J. Buinickas – 6, G. Jovaišas – 4, P. Stonkus – 2, V. Jonutis – 1.

„Vėjas“: R. Puzinas – 20, L. Čiplys – 16, A. Kudirka – 11, J. Skakunas – 10, T. Tančikas – 7, A. Kubilius – 1.

Finalas: „Tyla“ – „Gestas“ – 74:66 (17:17, 20:15, 21:17, 16:17).

„Tyla“: K. Birieta – 20, D. Gindrūnas – 15, L. Sankauskas, M. Vainius – po 10, L. Gužauskas – 9, R. Gilys – 6, G. Švedas – 4.

„Gestas“: P. Orda – 17, J. Navlickas – 15, L. Gudaitis – 10, L. Pečiulis – 8, A. Bareikis, B. Šimanauskas – po 5, R. Gripinskis – 4, V. Narkevičius – 2.