Iš pasaulio kurčiųjų šachmatų čempionato, kuriame nuotoliniu būdu kovoja ir keturi mūsų bendruomenės nariai, sulaukėme pirmųjų rezultatų.

Lietuvos atstovai kaunasi vyrų, moterų, berniukų ir mergaičių jaunių grupėse.

Čempionate varžomasi dviejų minusų sistema. Pirmajame ture pralaimėjusiems suteikiama antroji proga – rungtyniauti B grupėje. Ir čia šachmatininkai varžysis iki pirmo suklupimo.

A grupėje medaliais bus apdovanoti visi trys prizininkai, o B grupėje medalį gaus tik pirmą vietą užėmęs dalyvis.

Varžybų metu teisėjai dalyvius stebi per „Skype“ programos kameras.

Vyrų pirmenybėse susirinko 26 žaidėjai. Šeši iš jų, turintys daugiausia Elo reitingo taškų, iš karto pateko į aštuntfinalį. Tarp jų buvo ir mūsiškis Tomas Jankūnas. Beje, lietuvis pagal Elo taškus (2115) yra trečias čempionate.

Aštuntfinalyje T. Jankūnas įveikė norvegą Torbjorną Reidarą Johanseną (1758) ir laukia varžovo. Su kuo mūsiškiui teks žaisti, bus žinoma, kai pasibaigs Vladimiro Pokatajevo (1839) iš Ukrainos ir Sirožidino Zainidinovo (2078) iš Uzbekistano dvikova.

Pagal varžybų tvarką varžovai tarpusavyje susitaria dėl žaidimo per „WhatsApp“ programą datos. Tad T. Jankūnui teks luktelėti kažkiek laiko.

Moterų čempionate kovą pradėjo 19 žaidėjų. Į pagrindinį turnyrą pateko 16 moterų. Tarp jų ir Lietuvos garbę ginanti Eglė Marcinkevičienė (Elo 1453). Mūsų šachmatininkei nepasisekė pirmame ture – pralaimėjo Baltarusijos atstovei Alionai Michalionok (1508).

E. Marcinkevičienei teks ilgai laukti kitų varžybų B grupėje. Galimos varžovės: indė Suman Bhambu arba kroatė Ana Vuljanič. Su kuria teks rungtyniauti, bus žinoma, kai jos sužais tarp savęs.

Berniukų čempionate varžytis pradėjo 16 dalyvių. Neturintis Elo reitingo taškų Emilis Marcinkevičius pirmojoje akistatoje pralaimėjo Marseliui Šajusupovui (1460) iš Uzbekistano.

Toliau lietuvis kovą tęsė B grupėje. E. Marcinkevičius ketvirtfinalio mūšyje įveikė Izraelio atstovą Timurą Kachramonovą. Pusfinalyje, kuris numatytas birželio 13 dieną (sekmadienį), mūsų šachmatininkas susirems su ukrainiečiu Oleksandru Lapinu.

Mergaičių, norinčių žaisti šachmatais, susibūrė penkios. Iš Čilės, Indijos, Kirgizijos, Kazachstano ir Lietuvos. Jos pradėjo kovą rato sistema.

Iš pradžių, dėl neporinio dalyvių skaičiaus, Ugnė Grybauskaitė buvo laisva. Antrame ture lietuvė nugalėjo Kirgizijos atstovę Sabiną Karybekovą. U. Grybauskaitė kitame ture susitiks su kazachstaniete Balžan Džumagazijeva.