2018 m. liepos 07 – 14 d. Vašingtone (JAV) vykusiame pasaulio U21 kurčiųjų krepšinio čempionate dalyvavo 12 valstybių rinktinės. Lietuvai šiame čempionate atstovavo 2017 m. Europos kurčiųjų U20 kurčiųjų krepšinio čempionato II vietos laimėtoja merginų rinktinė ir IV vietos laimėtoja vaikinų rinktinė.

Lietuvos kurčiųjų vaikinų krepšinio rinktinė, į kurios sudėtį treneriai Janis Skakun ir Gediminas Žukas įtraukė ir 6 dar 18 metų neturinčius krepšininkus čempionate startavo pergale. Pirmose grupės varžybose vaikinai nugalėjo Australijos rinktinę rezultatu 78:45.

Grupės varžybose taip pat nesunkiai buvo įveikti Ukrainos (64:38) bei Israelio (87:33) bendraamžiai. Ir tik galingai JAV rinktinei pralaimėta skaudžiu rezultatu 39:113.

Grupės varžybose iškovojusi 3 pergales ir patirusi vieną pralaimėjimą Lietuvos rinktinė užėmė antrą vietą, Ketvirtfinalio varžybose susitiko su Japonijos rinktine, kurios šiame čempionate visas žaidimas sukosi aplink 3 žaidėjus. Vienas iš jų vėliau tapo rezultatyviausiu ir naudingiausiu čempionato žaidėju. Lietuvos rinktinei nepavyko sustabdyti minėto trejeto, kurie kartu pelnė 74 taškus, kai likę komandos žaidėjai surinko vos 9 taškus. Japonijai pralaimėjusi rezultatu 58:85 Lietuvos vaikinų rinktinė prarado galimybę kovoti dėl prizinių vietų.

Lietuvos jaunimo rinktinės nariai, praradę galimybę kovoti dėl medalių, labai sunkiai nusteikė kovoms dėl 5 – 8 vietų. Pirmiausia žaista prieš jau didesniu nei 50 tašku skirtumu įveiktą Izraelio rinktinę. Po įtemptos kovos mūsų vaikinai nugalėjo vos 3 tašku skirtumu, 61:58.

Paskutinėse čempionato varžybose pralaimėta taip pat jau karta įveiktai Ukrainos komandai. Po pratęsimo rezultatu 74:67 Ukrainos bendraamžiai nugalėjo Lietuvos rinktinę. Lietuvos komanda tenkinosi 6 vieta.

Lietuvos merginų krepšinio rinktinė, treniruojama Mariaus Minkevičiaus ir Gražinos Jočytės, čempionate iškovojo V vietą. Merginų krepšinio rinktinė, kurios sudėtyje žaidė ir svarbu vaidmenį atliko dvi vos 14 metų amžiaus sulaukusios krepšininkės, pirmą kartą per 12 metų iš Europos ar pasaulio jaunimo krepšinio čempionato grįžo be medalių. Šios rinktinės merginų amžiaus vidurkis tesiekė 17,5 metų ir tai buvo jauniausia šio čempionato komanda.