Šiandien Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apdovanojo Kurčiųjų žaidynių prizininkus, iškovojusius net 13 medalių.

„Jūs, sportininkai, rodote pavyzdį daugeliui žmonių. Savo pasiekimais patvirtinate, kad esate patys geriausi ir stipriausi kovotojai. Ne tik pelnyti medaliai, bet ir pats dalyvavimas žaidynėse parodo, kad pirmiausia esate stiprūs savo dvasia ir užsispyrimu siekti užsibrėžtų tikslų. Nuoširdžiai dėkoju ir linkiu kitose žaidynėse iškovoti dar daugiau medalių“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Renginio metu Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo sportininkų trenerių bei artimųjų svarbų indėlį į jų laimėjimus. „Sportininkų pasiekimų nebūtų be trenerių, kurie taip pat mato savo darbo prasmę, tikslą ir motyvuoja juos, taip pat be šeimos ir artimųjų palaikymo“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Lietuvos sportininkai Turkijoje vykusiose žaidynėse iškovojo net 13 medalių – 1 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos. Apdovanojimų skaičiumi Lietuvos kurčiųjų rinktinė aplenkė tokias valstybes kaip Italija, Lenkija, Prancūzija ir užėmė aukštą 20-ąją komandinę vietą tarp 92 dalyvavusių šalių.

Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio komanda Kurčiųjų žaidynėse antrą kartą iš eilės iškovojo pirmąją vietą, moterų krepšinio komanda pelnė antrąją vietą, vyrų stalo teniso komanda, stalo teniso vyrų dvejetų komanda, orientavimosi sporto mišrių estafečių komanda iškovojo trečiąsias vietas. Taip pat trečiąsias vietas pelnė orientavimosi sporto vyrų ir moterų estafečių komandos.

Antrąsias vietas pelnė paplūdimio tinklinio komanda, lengvaatletė Larisa Voroneckaja disko metimo rungtyje bei Vytenis Ivaškevičius rutulio stūmimo rungtyje. Mindaugas Jurkšas Lietuvai padovanojo trečiąją vietą rutulio stūmimo rungtyje, orientacininkas Tomo Kuzminskis iškovojo sidabro medalį, imtynininkas Mantas Kazimieras Sinkevičius laimėjo trečiąją vietą graikų – romėnų imtynių 75 kg svorio kategorijoje.

Už šiuos pasiekimus Vyriausybė sportininkams skyrė dvigubai didesnes premijas. Premijų padidinimui papildomai skirta 488 745 eurų. Iš viso XXIII Kurčiųjų žaidynių sportininkams ir jų treneriams bus išmokėta premijų už 977 490 eurų.