Suomijoje vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių kurčiųjų orientavimosi sporto čempionate po tris aukso medalius laimėjo Gedvilė Diržiūtė, kovojusi pajėgiausių moterų grupėje, ir Tomas Kuzminskis, varžęsis tarp dalyvių iki 50 metų. Taip pat čempionų vardais ir prizinėmis vietomis džiugino tarp pajėgiausių vyrų rungtyniavę Mantas Volungevičius bei Rokas Koveckis. Pirmenybių pagrindine baze buvo Pajulahčio olimpinis centras. Varžybos vyko tris dienas svilinant nesuomiškam karščiui. Kartu, svečių teisėmis, varžėsi ir orientacininkai iš Ukrainos. Pirmą dieną, kaip įprasta, vyko sprinto rungtis. Tarp pajėgiausiųjų vyrų čempionu tapęs M. Volungevičius 2,7 km distanciją įveikė ir 20 kontrolinių punktų (KP) surado per 14 min. 34 sek. Bronzą iškovojęs R. Koveckis nuo komandos draugo atsiliko 30 sek. Palangiškis buvo arti antrosios vietos. Jis švedui Frejui Fredmanui pralaimėjo vos 1 sek. Moterų grupėje G. Diržiūtės pranašumas nekėlė abejonių. Ji 2,4 km nubėgo ir 18 punktų užsiregistravo per 15 min. 42 sek. Artimiausia varžovė – suomė Lina Karlsson atsiliko 1 min. 19 sek. 40-mečių ir vyresnių orientacininkų grupėje kaip vėjas per suomiškas uolas lakstęs T. Kuzminskis rungtį (2,4 km; 18 KP) baigė per 12 min. 38 sek. Kitą dieną vykusioje vidutinės distancijos rungtyje medalius vėl iškovojo visi trys lietuviai. Pajėgiausiems vyrams reikėjo nubėgti 4,4 km (jeigu ne dvigubai daugiau) ir rasti 14 punktų. Auksas atiteko Nilsui Forsbergui Rundströmui – 33 min. 44 sek. Sidabrą pelnė R. Koveckis, atsilikęs nuo švedo 1 min. 14 sek. Bronzos medaliu apdovanotas M. Volungevičius – 36 min. 13 sek. Kuo sunkyn trasos, tuo lengviau pergales skynė G. Diržiūtė. Vidutinėje distancijoje (3,4 km; 13 KP) vilnietė vicečempione tapusią suomę L. Karlsson aplenkė kone 7 min. 40-50-mečių vyrų grupėje dar ryškiau dominavo T. Kuzminskis, 3,5 km nurisnojęs ir 11 punktų atradęs per 26 min. 32 sek., artimiausią persekiotoją paliko užnugaryje 8 min. 27 sek. Čempionatas buvo baigtas ilga distancija. Tarp pajėgiausių vyrų (7,8 km; 17 KP) triumfavo N. Forsbergas Rundströmas – 1 val. 25 min. 47 sek. Vicečempiono vardą iškovojo M. Volungevičius, atsilikęs 1 min. 48 sek. R. Koveckis į prizininkus nepretendavo – 1 val. 51 min. 26 sek. Moterų varžybose G. Diržiūtė 5,7 km nubėgo ir 11 punktų rado per 1 val. 27 min. 30 sek. Antrą vietą užėmusi suomė Josefin Häggdahl pralaimėjo kone 20 min. Lengva iš pirmo žvilgsnio pergale ilgoje distancijoje mėgavosi T. Kuzminskis, 6,1 km trasą su 15 punktų įveikęs per 50 min. 25 sek.