Balandžio 27 – 29 d. Vilniuje, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos filialo sporto salėje vyko Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato (toliau – LKVKČ) finalinio ketverto varžybos. Jose varžėsi Vilniaus ,,Gestas“, Kauno ,,Tyla“, Šiaulių ,,Aidas“ ir Panevėžio ,,Vėjas“.
Komandos varžėsi vieno rato sistema: kiekviena komanda sužaidžia po vienas varžybas su kiekviena kita komanda ir taip tarpusavyje išsiaiškina prizines vietas.
Čempionato finalinio ketverto varžybos prasidėjo tarp Panevėžio ,,Vėjas“ ir Kauno ,,Tyla“ komandų. Pastaroji komanda po atkaklios kovos pranoko varžovus iš Panevėžio rezultatu 62 : 71. Antrose varžybose susitiko Vilniaus ,,Gestas“ ir Šiaulių ,,Aidas“. Varžybos baigėsi lengva Vilniaus komandos pergale, rezultatu 76 : 59.
Antroji čempionato diena prasidėjo Kauno ,,Tyla“ ir Vilniaus ,,Gestas“ komandų dvikova. Amžini varžovai dėl čempionų vardo šį kartą taip pat atnešė į sporto salę begalę žiūrovų, krepšininkų bei trenerių emocijų. Šį kartą Kauno ,,Tyla“ komanda pasiekė savo tikslą ir „patiesė“ šeimininkų komandą jų pačių mieste. Kauno ,,Tyla“ ir Vilniaus ,,Gestas“ varžybų rezultatas 80 : 73. Po varžybų dauguma kalbėjo apie 13 metų trukusį Vilniaus komandos karaliavimo nutraukimą.

Antrosios dienos varžybose susitiko Panevėžio ,,Vėjas“ ir Šiaulių ,,Aidas“ komandos. Varžybos vyko „taškas į tašką“ visus tris kėlinius, bet Panevėžio komandos lyderis Robertas Puzinas gavo 5 asmeninę pražangą ir teko palikti aikštę dėl išnaudotų asmeninių pažangų limito. Tuo pasinaudoję Šiaulių komandos žaidėjai susikrovė solidžią persvarą. Varžybas laimėjo Šiaulių komanda rezultatu 78:94.

Čempionato paskutinę dieną, varžybose tarp Šiaulių ,,Aidas“ ir Kauno ,,Tyla“ komandų, netikėtumų neišvengta. Kauno komanda buvo laikoma naujaisiais LKVKČ čempionais, bet „neperšokęs griovio nesakyk op“. Šiaulių komanda buvo labai kovingai nusiteikusi, nes pirmą kartą klubo istorijoje turėjo galimybę kovoti dėl prizinės vietos LKVKČ. Trečio kėlinio gale praradusi pagrindinį centro puolėją Mantvydą Vaičiulį, sugebėjo atsilaikyti Kauno šturmui ir nugalėti rezultatu 72 : 66. Šiaulių komandą energingai palaikė Vilniaus ,,Gestas“ komandos nariai ir sirgaliai, nes tik Šiaulių komandos pergalė prieš Kauno ,,Tylos“ komandą galėjo atgaivinti viltį kovoti dėl 14-to iš eilės čempionų titulo.
Šiaulių komanda, laimėjusi prieš Kauno ,,Tyla“, atgaivino viltį Vilniaus ,,Gestas“ komandai apginti čempionų titulą. Vilniečiai nepaleido jiems suteikto šanso. Paskutinėse varžybose užtikrintai nugalėjo Panevėžio ,,Vėjas“, rezultatu 77: 52, apgynę čempionų vardą 14 kartą iš eilės.

Parašė Mantas Stankevičius

Nuotraukos Augustas Četkauskas